M. Yoshida
Los Angeles FC · Forsvar

M. Yoshida

Landshold: Japan

M. Yoshida har spillet 10 kampe i sæsonen 2026/27 for Los Angeles FC og scoret 1 mål og lavet 0 assists på 496 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe10
Mål1
Assists0
Rating6,9

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
27.9.26Major League SoccerLos Angeles FC3Colorado Rapids2V6,16'–––
20.9.26Major League SoccerMinnesota United FC2Los Angeles FC3V–3'–––
13.9.26Major League SoccerLos Angeles FC1Seattle Sounders1U6,710'–––
30.8.26Major League SoccerSan Diego3Los Angeles FC1T7,256'–––
23.8.26Major League SoccerCF Montreal2Los Angeles FC2U7,990'1––
20.8.26Major League SoccerLos Angeles FC1San Jose Earthquakes0V7,290'–––
16.8.26Major League SoccerHouston Dynamo1Los Angeles FC0T6,945'–––
2.8.26Major League SoccerLos Angeles FC0FC Dallas0U7,390'–––
26.7.26Major League SoccerSan Jose Earthquakes1Los Angeles FC1U6,390'–––
23.7.26Major League SoccerLos Angeles FC1St. Louis City3T6,716'–––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
Major League SoccerLos Angeles FC1049610006,9

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMAGRRat.
FriendliesJapan11400007,0
Major League SoccerLos Angeles FC1154910006,9
BundesligaFC Schalke 0429255400406,8
Premier LeagueSouthampton856300106,4
Premier LeagueSouthampton17151901006,9
Premier LeagueSouthampton24205120416,9
Premier LeagueSouthampton23207010207,1
Premier LeagueSouthampton20101410006,7

Detaljer

Skud
3
Skud på mål
1 (33 %)
Minutter pr. mål
496
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
273
Chanceskabende afl.
1
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
0 0

Om M. Yoshida

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).