C. Dawson
Rotherham · Målmand

C. Dawson

C. Dawson har spillet 3 kampe i sæsonen 2026/27 for Rotherham og lavet 6 redninger på 270 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe3
Redninger6
Mål imod0
Rating6,6

Kampe

DatoKampRes.RatingMinRedn.Ass.Kort
6.10.26EFL TrophyRotherham0Bradford4T6,890'3––
3.10.26League OneReading1Bradford1U6,690'2––
22.9.26EFL TrophyBradford2Newcastle United U211V6,390'1––
13.1.24ChampionshipSouthampton4Sheffield Wednesday0T6,590'1––
1.1.24ChampionshipSheffield Wednesday3Hull City1V6,790'–––
29.12.23ChampionshipPreston0Sheffield Wednesday1V7,090'2–
26.12.23ChampionshipCoventry2Sheffield Wednesday0T5,990'–––
23.12.23ChampionshipSheffield Wednesday1Cardiff2T6,590'2––
16.12.23ChampionshipSheffield Wednesday2Queens Park Rangers1V6,690'2––
13.12.23ChampionshipNorwich3Sheffield Wednesday1T6,390'2––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMIRGRRat.
EFL TrophyRotherham19003006,8
League OneBradford19002006,6
EFL TrophyBradford19001006,3

Sæsonen 2023/24

TurneringKMinMIRGRRat.
ChampionshipSheffield Wednesday1816202836306,8
ChampionshipSheffield Wednesday8720917006,6
ChampionshipSheffield Wednesday2420783452006,6
ChampionshipSheffield Wednesday2623404685206,7
ChampionshipSheffield Wednesday327015006,9
ChampionshipSheffield Wednesday428259006,9

Detaljer

Redninger
6
Mål imod
0
Mål imod pr. kamp
0,00
Afleveringer
85
Kort
0 0

Om C. Dawson

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).