B. Bannan
Sheffield Wednesday · Midtbane

B. Bannan

B. Bannan har spillet 12 kampe i sæsonen 2026/27 for Sheffield Wednesday og scoret 2 mål og lavet 2 assists på 892 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe12
Mål2
Assists2
Rating7,1

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
17.10.26League OneSheffield Wednesday5AFC Wimbledon0V8,261'1––
10.10.26League OneHuddersfield2Sheffield Wednesday2U6,890'–––
6.10.26EFL TrophySheffield Wednesday2Sunderland U210V7,945'1––
19.9.26League OneSheffield Wednesday0Stockport County0U6,986'–––
12.9.26League OneSheffield Wednesday0Wigan0U6,390'–––
5.9.26League OnePeterborough1Sheffield Wednesday2V7,290'–––
1.9.26League OneWycombe1Sheffield Wednesday2V6,787'––
29.8.26League OneSheffield Wednesday7Bromley2V7,961'–1–
25.8.26League CupSheffield Wednesday0Wolverhampton Wanderers2T6,623'–––
20.8.26League OneSheffield Wednesday0Bradford1T6,690'–––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
League OneSheffield Wednesday974511107,1
EFL TrophySheffield Wednesday14510007,9
League CupSheffield Wednesday210201007,2

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMAGRRat.
ChampionshipMillwall1658201106,8
ChampionshipSheffield Wednesday28245433717,2
ChampionshipSheffield Wednesday41346945707,3
ChampionshipSheffield Wednesday423428121117,1
ChampionshipSheffield Wednesday53464426907,2
ChampionshipSheffield Wednesday37322327807,2
ChampionshipSheffield Wednesday4135965111407,2
ChampionshipSheffield Wednesday29245603407,0
ChampionshipSheffield Wednesday45385218707,1
ChampionshipSheffield Wednesday38339622817,3

Detaljer

Skud
12
Skud på mål
5 (42 %)
Minutter pr. mål
446
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
525
Chanceskabende afl.
12
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
1 0

Om B. Bannan

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).