L. Trossard
Beşiktaş · Midtbane

L. Trossard

Landshold: Belgien

L. Trossard har spillet 9 kampe i sæsonen 2026/27 for Beşiktaş og scoret 1 mål og lavet 1 assist på 572 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe9
Mål1
Assists1
Rating7,1

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
15.10.26UEFA Europa League1899 Hoffenheim2Beşiktaş3V6,790'–––
11.10.26Süper LigBeşiktaş2Kocaelispor1V7,379'––
5.10.26UEFA Nations LeagueFrankrig4Belgien1T5,93'–––
2.10.26UEFA Nations LeagueBelgien3Tyrkiet0V6,415'–––
11.9.26Süper LigBeşiktaş3Erzurumspor FK0V8,583'1––
5.9.26Süper LigFenerbahçe1Beşiktaş2V7,290'–1–
31.8.26Süper LigBeşiktaş6Çorum FK2V7,984'–––
23.8.26Süper LigAlanyaspor1Beşiktaş0T7,066'–––
16.8.26Süper LigBeşiktaş1Eyüpspor0V6,962'––
6.6.26FriendliesBelgien5Tunisia0V7,274'1––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
UEFA Europa LeagueBeşiktaş19000006,7
Süper LigBeşiktaş646411207,5
UEFA Nations LeagueBelgien21800006,2

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMAGRRat.
FriendliesBelgien17410007,2
Premier LeagueArsenal31200666207,0
Premier LeagueArsenal38256387417,1
Premier LeagueArsenal341646121207,0
Premier LeagueArsenal20929110007,0
Premier LeagueBrighton16132572107,1
Premier LeagueBrighton34281083207,1
Premier LeagueBrighton40303075207,0
Premier LeagueBrighton26160833006,8

Detaljer

Skud
16
Skud på mål
6 (38 %)
Minutter pr. mål
572
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
286
Chanceskabende afl.
12
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
2 0

Om L. Trossard

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).