Callum McManaman
Wigan · Midtbane

Callum McManaman

Callum McManaman har spillet 2 kampe i sæsonen 2026/27 for Wigan og scoret 0 mål og lavet 0 assists på 36 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe2
Mål0
Assists0
Rating6,5

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
18.8.26EFL TrophyWigan3Aston Villa U212V6,227'–––
15.8.26League OneCambridge United3Wigan2T6,79'–––
10.7.20ChampionshipHuddersfield0Luton2V6,722'–––
30.6.20ChampionshipLeeds1Luton1U6,545'––
20.6.20ChampionshipLuton1Preston1U7,315'1––
29.2.20ChampionshipLuton1Stoke City1U7,117'–––
22.2.20ChampionshipCharlton3Luton1T6,720'–––
1.2.20ChampionshipWest Bromwich Albion2Luton0T6,817'–––
1.1.20ChampionshipMillwall3Luton1T6,662'–––
26.12.19ChampionshipLuton3Fulham3U6,165'–––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
EFL TrophyWigan12700006,2
League OneWigan1900006,7

Sæsonen 2020/21

TurneringKMinMAGRRat.
ChampionshipLuton12200006,7
ChampionshipLuton2288940106,7
ChampionshipWigan2244610306,6
ChampionshipSunderland24110412616,8
ChampionshipSheffield Wednesday1131002006,8
Premier LeagueWest Bromwich Albion1227601206,8

Detaljer

Skud
1
Skud på mål
1 (100 %)
Minutter pr. mål
–
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
8
Chanceskabende afl.
0
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
0 0

Om Callum McManaman

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).