H. Souttar
Leicester · Forsvar

H. Souttar

Landshold: Australien

H. Souttar har spillet 11 kampe i sæsonen 2026/27 for Leicester og scoret 0 mål og lavet 1 assist på 999 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe11
Mål0
Assists1
Rating7,0

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
17.10.26League OneLeicester2Doncaster1V6,190'–––
6.10.26EFL TrophyStevenage2Leicester1V6,990'–1–
29.9.26VenskabskampeAustralia2Brazil4T6,390'––
25.9.26FriendliesAustralia1Brazil1U6,790'–––
12.9.26League OneStockport County3Leicester4V6,390'–––
5.9.26League OneLeicester0Oxford United4T6,390'–––
1.9.26League OneLeicester2Plymouth0V8,390'––
29.8.26League OneMilton Keynes Dons0Leicester0U8,590'––
22.8.26League OneLeicester1Burton Albion2T7,290'–––
15.8.26League OneNotts County1Leicester1U6,390'–––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
League OneLeicester763000207,0
EFL TrophyStevenage19001006,9
VenskabskampeAustralia19000106,3
FriendliesAustralia19000006,7
League CupLeicester19900007,6

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMAGRRat.
FriendliesAustralia217200006,9
ChampionshipLeicester217810008,2
ChampionshipSheffield United21176900517,1
ChampionshipLeicester39800007,0
Premier LeagueLeicester1299101206,8
ChampionshipStoke City763000406,6
ChampionshipStoke City16142800307,2
ChampionshipStoke City38341713217,1

Detaljer

Skud
7
Skud på mål
3 (43 %)
Minutter pr. mål
–
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
1047
Chanceskabende afl.
5
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
3 0

Om H. Souttar

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).