R. Loftus-Cheek
AC Milan · Midtbane

R. Loftus-Cheek

R. Loftus-Cheek har spillet 6 kampe i sæsonen 2026/27 for AC Milan og scoret 0 mål og lavet 0 assists på 300 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe6
Mål0
Assists0
Rating6,4

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
15.10.26UEFA Europa LeagueRed Bull Salzburg0AC Milan4V6,490'–––
20.9.26Serie AAC Milan3Lecce0V6,321'–––
12.9.26Serie ALazio2AC Milan2U6,745'–––
6.9.26Serie AJuventus1AC Milan1U6,329'–––
28.8.26Serie AAC Milan2Venezia0V6,759'–––
23.8.26Serie ATorino1AC Milan2V6,256'–––
28.5.23Premier LeagueChelsea1Newcastle1U6,660'–––
25.5.23Premier LeagueManchester United4Chelsea1T6,78'–––
21.5.23Premier LeagueManchester City1Chelsea0T7,081'–––
13.5.23Premier LeagueChelsea2Nottingham Forest2U6,745'–1–

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
UEFA Europa LeagueAC Milan19000006,4
Serie AAC Milan521000006,4

Sæsonen 2022/23

TurneringKMinMAGRRat.
Premier LeagueChelsea25154201106,7
Premier LeagueChelsea24139102106,9
Premier LeagueFulham30192110306,7
Premier LeagueChelsea721601006,6
Premier LeagueChelsea15500006,7
Premier LeagueChelsea2498762006,9
Premier LeagueCrystal Palace24187523106,9
Premier LeagueChelsea63100006,5
Premier LeagueChelsea1340710006,8
Premier LeagueChelsea110000–

Detaljer

Skud
4
Skud på mål
1 (25 %)
Minutter pr. mål
–
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
105
Chanceskabende afl.
8
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
0 0

Om R. Loftus-Cheek

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).