Florian Krüger
MSV Duisburg · Midtbane

Florian Krüger

Florian Krüger har spillet 18 kampe i sæsonen 2025/26 for MSV Duisburg og scoret 2 mål og lavet 2 assists på 800 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe18
Mål2
Assists2
Rating6,7

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
8.5.263. LigaErzgebirge Aue0MSV Duisburg0U6,679'–––
3.5.263. LigaMSV Duisburg2FC Energie Cottbus1V7,071'–1–
24.4.263. LigaAlemannia Aachen3MSV Duisburg1T6,360'–––
18.4.263. LigaMSV Duisburg3Hoffenheim II1V7,271'–1–
7.4.263. LigaMSV Duisburg1VfL Osnabrück0V7,281'1–
4.4.263. LigaRot-Weiss Essen1MSV Duisburg0T6,923'–––
22.3.263. LigaMSV Duisburg2TSV 1860 München1V6,967'–––
14.3.263. LigaFC Hansa Rostock5MSV Duisburg1T–2'–––
4.3.263. LigaFC Ingolstadt 040MSV Duisburg0U6,973'–––
1.3.263. LigaMSV Duisburg1Havelse1U6,931'–––

Hans mål

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMAGRRat.
3. LigaMSV Duisburg1880022206,7

Sæsonen 2024/25

TurneringKMinMAGRRat.
2. Bundesliga1. FC Saarbrücken221010006,7
3. Liga1. FC Saarbrücken853351107,2
2. BundesligaEintracht Braunschweig22100022106,6
2. BundesligaArminia Bielefeld412100006,5
BundesligaArminia Bielefeld27111312006,6
2. BundesligaErzgebirge AUE342810116106,8
2. BundesligaErzgebirge AUE32173677206,8
2. BundesligaErzgebirge AUE1677524006,8

Detaljer

Skud
10
Skud på mål
7 (70 %)
Minutter pr. mål
400
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
251
Chanceskabende afl.
9
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
2 0

Om Florian Krüger

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).