Y. Bounou
Al-Hilal Saudi FC · Målmand

Y. Bounou

Landshold: Marokko

Y. Bounou har spillet 9 kampe i sæsonen 2026/27 for Al-Hilal Saudi FC og lavet 22 redninger på 810 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe9
Redninger22
Mål imod2
Rating7,1

Kampe

DatoKampRes.RatingMinRedn.Ass.Kort
10.10.26Pro LeagueAl-Hilal Saudi FC3Al-Ittihad FC2V6,590'3––
4.10.26FriendliesMorocco1Mali1U7,290'2––
15.9.26AFC Champions League EliteAl-Hilal Saudi FC2Al-Gharafa1V6,590'2––
12.9.26Pro LeagueAl Taawon0Al-Hilal Saudi FC6V7,990'4––
4.9.26Pro LeagueAl Shabab0Al-Hilal Saudi FC2V7,390'1––
1.9.26Pro LeagueAl-Hilal Saudi FC3Al-Ahli Jeddah0V6,890'1––
28.8.26Pro LeagueAl Khaleej Saihat1Al-Hilal Saudi FC5V7,390'3––
20.8.26Pro LeagueAl-Fayha0Al-Hilal Saudi FC3V7,690'3––
14.8.26Pro LeagueAl-Hilal Saudi FC4Al-Faisaly FC2V6,590'3––
7.6.26FriendliesMorocco1Norge1U6,991'1––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMIRGRRat.
Pro LeagueAl-Hilal Saudi FC7630118007,1
FriendliesMorocco19012007,2
AFC Champions League EliteAl-Hilal Saudi FC19002006,5

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMIRGRRat.
FriendliesMorocco327138007,3
La LigaSevilla FC19021006,5
La LigaSevilla FC2521524167106,7
La LigaSevilla FC3127902476207,0
La LigaSevilla FC3733302995407,1
La LigaSevilla FC213523006,4
La LigaGirona32286244125207,0
La LigaGirona3026554694206,8

Detaljer

Redninger
22
Mål imod
2
Mål imod pr. kamp
0,22
Afleveringer
212
Kort
0 0

Om Y. Bounou

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).