Michy Batshuayi
Abha · Angreb

Michy Batshuayi

Michy Batshuayi har spillet 6 kampe i sæsonen 2026/27 for Abha og scoret 1 mål og lavet 0 assists på 540 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe6
Mål1
Assists0
Rating6,4

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
13.9.26Pro LeagueAl Diriyah0Abha0U5,990'–––
9.9.26Pro LeagueAl-Nassr2Abha1T6,990'–––
4.9.26Pro LeagueAbha0Al-Ettifaq1T5,990'–––
28.8.26Pro LeagueAl-Fayha3Abha2T6,990'1––
25.8.26Pro LeagueAbha1Al Khaleej Saihat1U6,390'––
22.8.26Pro LeagueAl-Ahli Jeddah4Abha0T6,290'–––
6.12.25BundesligaRB Leipzig6Eintracht Frankfurt0T5,945'–––
30.11.25BundesligaEintracht Frankfurt1VfL Wolfsburg1U7,028'1––
1.11.25Bundesliga1. FC Heidenheim1Eintracht Frankfurt1U6,314'–––
21.9.25BundesligaEintracht Frankfurt31. FC Union Berlin4T6,621'–––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
Pro LeagueAbha654010106,4

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMAGRRat.
BundesligaEintracht Frankfurt614010006,4
BundesligaEintracht Frankfurt1031730206,7
Premier LeagueCrystal Palace1872621006,6
Premier LeagueChelsea1624611006,5
Premier LeagueCrystal Palace1175650006,9
La LigaValencia CF1551910306,6
BundesligaBorussia Dortmund1083671207,0
Premier LeagueChelsea1235321006,7
Premier LeagueChelsea2023951006,8

Detaljer

Skud
13
Skud på mål
4 (31 %)
Minutter pr. mål
540
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
98
Chanceskabende afl.
4
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
1 0

Om Michy Batshuayi

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).