Jordan Pickford
Everton · Målmand

Jordan Pickford

Landshold: England

Jordan Pickford har spillet 6 kampe i sæsonen 2026/27 for Everton og lavet 10 redninger på 540 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe6
Redninger10
Mål imod4
Rating6,8

Kampe

DatoKampRes.RatingMinRedn.Ass.Kort
17.10.26Premier LeagueEverton0Chelsea2T6,690'4––
11.10.26Premier LeagueHull City2Everton2U6,090'2––
6.10.26UEFA Nations LeagueEngland3Tjekkiet0V7,090'0––
3.10.26UEFA Nations LeagueKroatien0England7V7,190'1––
16.9.26League CupEverton1Wolverhampton Wanderers0V6,990'2––
26.8.26League CupPreston0Everton4V7,390'1––
10.6.26FriendliesEngland3Costa Rica0V6,563'–––
6.6.26FriendliesEngland1New Zealand0V6,945'1––
24.5.26Premier LeagueTottenham1Everton0T6,990'1––
17.5.26Premier LeagueEverton1Sunderland3T5,790'–––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMIRGRRat.
Premier LeagueEverton218046006,3
UEFA Nations LeagueEngland218001007,1
League CupEverton218003007,1

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMIRGRRat.
FriendliesEngland319812006,7
Premier LeagueEverton38342050100407,0
Premier LeagueEverton38342044122707,3
Premier LeagueEverton38342051121507,2
Premier LeagueEverton37333057124606,9
Premier LeagueEverton35315858117206,9
Premier LeagueEverton38337349105206,9
Premier LeagueEverton3127904679106,7
Premier LeagueEverton3834204694106,7
Premier LeagueEverton38342058121006,8
Premier LeagueSunderland29261050135007,0
Premier LeagueSunderland2180611006,8
ChampionshipPreston1916511756117,0

Detaljer

Redninger
10
Mål imod
4
Mål imod pr. kamp
0,67
Afleveringer
234
Kort
0 0

Om Jordan Pickford

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).