G. Wijnaldum
Al-Ittihad FC · Midtbane

G. Wijnaldum

G. Wijnaldum har spillet 3 kampe i sæsonen 2026/27 for Al-Ittihad FC og scoret 1 mål og lavet 0 assists på 85 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe3
Mål1
Assists0
Rating6,6

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
10.10.26Pro LeagueAl-Hilal Saudi FC3Al-Ittihad FC2T5,832'–––
14.9.26AFC Champions League EliteAl Shamal1Al-Ittihad FC1U7,826'1––
11.9.26Pro LeagueAl-Faisaly FC1Al-Ittihad FC3V6,227'–––
23.5.21Premier LeagueLiverpool2Crystal Palace0V6,978'–––
19.5.21Premier LeagueBurnley0Liverpool3V6,986'–––
16.5.21Premier LeagueWest Bromwich Albion1Liverpool2V6,713'–––
13.5.21Premier LeagueManchester United2Liverpool4V6,374'–––
8.5.21Premier LeagueLiverpool2Southampton0V6,690'–––
24.4.21Premier LeagueLiverpool1Newcastle1U7,090'–––
19.4.21Premier LeagueLeeds1Liverpool1U6,390'–––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
Pro LeagueAl-Ittihad FC25900006,0
AFC Champions League EliteAl-Ittihad FC12610007,8

Sæsonen 2020/21

TurneringKMinMAGRRat.
Premier LeagueLiverpool45345530106,8
Premier LeagueLiverpool30244730006,8
Premier LeagueLiverpool35273630306,9
Premier LeagueLiverpool33238712106,8
Premier LeagueLiverpool36297569207,0
Premier LeagueNewcastle383168115106,9

Detaljer

Skud
3
Skud på mål
1 (33 %)
Minutter pr. mål
85
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
32
Chanceskabende afl.
1
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
0 0

Om G. Wijnaldum

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).