P. David
Union St. Gilloise · Angreb · Nr. 12

P. David

24 år · Canada · 196Landshold: Canada

P. David har spillet 12 kampe i sæsonen 2026/27 for Union St. Gilloise og scoret 2 mål og lavet 2 assists på 248 minutter.

Opdateret

Kampe12
Mål2
Assists2
Rating6,2

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
15.10.26UEFA Europa Conference LeagueBrighton4Kauno Žalgiris0V6,734'–––
7.10.26VenskabskampeUSA1Canada0T6,311'–––
3.10.26VenskabskampeCanada2Peru0V6,726'–––
11.8.26UEFA Champions LeagueBodø/Glimt3Union St. Gilloise2T6,261'–––
8.8.26Jupiler Pro LeagueKVC Westerlo1Union St. Gilloise5V7,360'11–
2.6.26FriendliesCanada2Uzbekistan0V6,720'–––

Trofæer

  • First Division A 2024/2025
  • Super Cup 2024
  • Super Cup
  • First Division A

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
World CupCanada48411006,7
UEFA Champions LeagueUnion St. Gilloise26100006,2
Premier LeagueBrighton22300104,2
Jupiler Pro LeagueUnion St. Gilloise16011007,3
FriendliesCanada32000006,7

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMAGRRat.
Super CupUnion St. Gilloise331804164907,0
Friendlies ClubsUnion St. Gilloise16710006,9
CONCACAF Gold CupCanada21910007,3
FriendliesCanada510410006,8
UEFA Champions LeagueUnion St. Gilloise736920306,7
Jupiler Pro LeagueUnion St. Gilloise24149391106,7

Detaljer

Skud
13
Skud på mål
5 (38 %)
Minutter pr. mål
124
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
43
Chanceskabende afl.
3
Driblinger
0 af 2
Dueller vundet
15 af 40 (38 %)
Tacklinger
4
Erobringer
1
Frispark vundet
4
Frispark begået
8
Kort
1 0

Klubskifter

Om P. David

Fulde navn
Promise Oluwatobi Emmanuel Akinpelu
Født
3. juli 2001, Brampton
Højde
196
Vægt
91

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).