E. Diouf
Brentford · Forsvar · Nr. 25

E. Diouf

21 år · Senegal · 183Landshold: Senegal

E. Diouf har spillet 11 kampe i sæsonen 2026/27 for Brentford og scoret 0 mål og lavet 0 assists på 354 minutter.

Opdateret

Kampe11
Mål0
Assists0
Rating6,5

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
10.10.26Premier LeagueAston Villa2Brentford2U5,990'–––
15.9.26League CupReading1Brentford2V6,961'–––
8.8.26League CupWest Ham3Portsmouth1V6,924'–––
31.5.26FriendliesUSA3Senegal2T6,549'–––
24.5.26Premier LeagueWest Ham3Leeds0V7,390'–––
17.5.26Premier LeagueNewcastle3West Ham1T6,690'––
10.5.26Premier LeagueWest Ham0Arsenal1T7,290'–––
2.5.26Premier LeagueBrentford3West Ham0T5,974'–––
25.4.26Premier LeagueWest Ham2Everton1V8,390'–––
20.4.26Premier LeagueCrystal Palace0West Ham0U6,790'––

Trofæer

  • Czech Liga 2024/2025
  • Czech Liga

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
World CupSenegal317100006,3
League CupWest Ham12400006,9
League CupBrentford16100006,9
Premier LeagueBrentford23900006,7
ChampionshipWest Ham11000106,2
FriendliesSenegal34900006,5

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMAGRRat.
Premier League - Summer SeriesWest Ham19000006,2
Africa Cup of Nations QualificationSenegal427000207,8
FriendliesSenegal411300006,7
Africa Cup of NationsSenegal541200107,2
League CupWest Ham19700006,3
FA CupWest Ham110500007,2
Premier LeagueWest Ham32271605606,7

Detaljer

Skud
3
Skud på mål
0 (0 %)
Minutter pr. mål
–
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
168
Chanceskabende afl.
1
Driblinger
1 af 2
Dueller vundet
17 af 38 (45 %)
Tacklinger
4
Erobringer
2
Frispark vundet
2
Frispark begået
6
Kort
1 0

Klubskifter

Om E. Diouf

Fulde navn
El Hadji Malick Diouf
Født
28. december 2004, Ziguinchor
Højde
183

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).