W. McKennie
Juventus · Midtbane

W. McKennie

Landshold: USA

W. McKennie har spillet 5 kampe i sæsonen 2026/27 for Juventus og scoret 0 mål og lavet 1 assist på 372 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe5
Mål0
Assists1
Rating6,7

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
15.10.26UEFA Europa LeagueCelta Vigo1Juventus2V6,390'–––
11.10.26Serie ACagliari1Juventus1U6,846'––
20.9.26Serie AJuventus2Atalanta0V6,986'–––
17.9.26UEFA Europa LeagueJuventus5NEC Nijmegen0V7,160'–1–
23.8.26Serie AFrosinone0Juventus1V6,690'–––
6.6.26FriendliesUSA1Tyskland2T6,762'–––
31.5.26FriendliesUSA3Senegal2V6,549'–––
1.4.26FriendliesUSA0Portugal2T6,243'–––
28.3.26FriendliesUSA2Belgien5T6,770'1–
28.5.23Premier LeagueLeeds1Tottenham4T6,660'–––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
UEFA Europa LeagueJuventus215001006,7
Serie AJuventus322200106,8

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMAGRRat.
FriendliesUSA422410106,5
Premier LeagueLeeds19143901706,7
BundesligaFC Schalke 0428208930806,8
BundesligaFC Schalke 0424174514606,9
BundesligaFC Schalke 0422119600306,6
BundesligaFC Schalke 0411300006,4

Detaljer

Skud
2
Skud på mål
1 (50 %)
Minutter pr. mål
–
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
181
Chanceskabende afl.
5
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
1 0

Om W. McKennie

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).