Edu Expósito
Espanyol · Midtbane

Edu Expósito

Edu Expósito har spillet 1 kamp i sæsonen 2026/27 for Espanyol og scoret 0 mål og lavet 0 assists på 82 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe1
Mål0
Assists0
Rating7,3

Spiller nu

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
9.10.26La LigaMálaga CF1Espanyol1U7,382'–––
23.5.26La LigaEspanyol1Real Sociedad1U7,290'–––
17.5.26La LigaOsasuna1Espanyol2V6,764'–––
13.5.26La LigaEspanyol2Athletic Club0V6,984'–––
9.5.26La LigaSevilla FC2Espanyol1T7,283'–––
3.5.26La LigaEspanyol0Real Madrid2T7,061'––
27.4.26La LigaEspanyol0Levante0U7,690'––
23.4.26La LigaRayo Vallecano1Espanyol0T6,990'–––
11.4.26La LigaFC Barcelona4Espanyol1T6,371'––
4.4.26La LigaReal Betis0Espanyol0U6,784'–––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
La LigaEspanyol18200007,3

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMAGRRat.
La LigaEspanyol36254216907,1
La LigaEspanyol19105202307,0
La LigaEspanyol28116422316,9
La LigaEibar37292323406,9
La LigaEibar29188521306,8
La LigaDeportivo La Coruna39400106,4
La LigaDeportivo La Coruna14500006,9

Detaljer

Skud
1
Skud på mål
0 (0 %)
Minutter pr. mål
–
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
29
Chanceskabende afl.
1
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
0 0

Om Edu Expósito

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).