Okay Yokuşlu
West Bromwich Albion · Midtbane

Okay Yokuşlu

Okay Yokuşlu har spillet 46 kampe i sæsonen 2023/24 for West Bromwich Albion og scoret 1 mål og lavet 1 assist på 3.404 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe46
Mål1
Assists1
Rating6,9

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
17.5.24ChampionshipSouthampton3West Bromwich Albion1T6,764'–––
12.5.24ChampionshipWest Bromwich Albion0Southampton0U7,280'–––
4.5.24ChampionshipWest Bromwich Albion3Preston0V7,076'–––
27.4.24ChampionshipSheffield Wednesday3West Bromwich Albion0T6,090'–––
20.4.24ChampionshipLeicester2West Bromwich Albion1T6,370'–––
10.4.24ChampionshipWest Bromwich Albion2Rotherham0V7,264'–––
6.4.24ChampionshipStoke City2West Bromwich Albion2U6,970'–––
1.4.24ChampionshipWest Bromwich Albion2Watford2U6,567'–––
29.3.24ChampionshipMillwall1West Bromwich Albion1U6,990'–––
16.3.24ChampionshipWest Bromwich Albion2Bristol City0V7,081'–1

Sæsonen 2023/24

TurneringKMinMAGRRat.
ChampionshipWest Bromwich Albion46340411806,9

Sæsonen 2022/23

TurneringKMinMAGRRat.
ChampionshipWest Bromwich Albion38288040507,1
La LigaGetafe1147000106,9
La LigaCelta Vigo815600006,8
Premier LeagueWest Bromwich Albion16131901407,0
La LigaCelta Vigo1778800516,7
La LigaCelta Vigo21165402506,8
La LigaCelta Vigo302203201006,9

Detaljer

Skud
24
Skud på mål
7 (29 %)
Minutter pr. mål
3404
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
1974
Chanceskabende afl.
14
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
8 0

Om Okay Yokuşlu

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).