L. Bengtsson
Lech Poznan · Midtbane

L. Bengtsson

L. Bengtsson har spillet 3 kampe i sæsonen 2026/27 for Lech Poznan og scoret 0 mål og lavet 0 assists på 104 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe3
Mål0
Assists0
Rating6,2

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
15.10.26UEFA Europa LeagueLech Poznan0Bayer 04 Leverkusen4T5,960'–––
17.9.26UEFA Europa LeagueCrystal Palace4Lech Poznan0T6,020'–––
21.7.26UEFA Champions LeagueAGF1Lech Poznan4V6,724'–––
18.7.22AllsvenskanGIF Sundsvall1BK Häcken5V7,576'–1–
10.7.22AllsvenskanMjällby AIF1BK Häcken2V7,377'1––
3.7.22AllsvenskanBK Häcken1IF Elfsborg1U7,066'–––
26.6.22AllsvenskanHammarby IF2BK Häcken2U6,690'–––
28.5.22AllsvenskanBK Häcken4IK Sirius3V7,359'–––
22.5.22AllsvenskanMalmö FF1BK Häcken2V6,970'–––
15.5.22AllsvenskanBK Häcken3Kalmar FF1V6,574'–––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
UEFA Europa LeagueLech Poznan28000005,9
UEFA Champions LeagueLech Poznan12400006,7

Sæsonen 2022/23

TurneringKMinMAGRRat.
AllsvenskanBK Häcken321911007,3
AllsvenskanBK Häcken30234561507,0
AllsvenskanBK Häcken29225073707,2
AllsvenskanBK Häcken424510107,0
AllsvenskanHammarby IF34200007,0
AllsvenskanHammarby IF1326200106,5
AllsvenskanHammarby IF1140001006,6
AllsvenskanHammarby IF725701206,7

Detaljer

Skud
0
Skud på mål
0 (–)
Minutter pr. mål
–
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
21
Chanceskabende afl.
2
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
0 0

Om L. Bengtsson

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).