G. Berggren
New York City FC · Midtbane

G. Berggren

G. Berggren har spillet 3 kampe i sæsonen 2026/27 for New York City FC og scoret 0 mål og lavet 1 assist på 189 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe3
Mål0
Assists1
Rating6,7

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
15.10.26UEFA Europa LeagueLech Poznan0Bayer 04 Leverkusen4T5,974'–––
2.8.26Major League SoccerNew York City FC3Orlando City SC2V7,999'–1–
23.7.26Major League SoccerPhiladelphia Union3New York City FC1T6,216'––
24.5.26Major League SoccerSporting Kansas City1New York City FC2V6,373'–1–
17.5.26Major League SoccerNew York City FC1New York City FC1U6,621'–––
14.5.26Major League SoccerNew York City FC3Columbus Crew2V6,925'–––
9.5.26Major League SoccerChicago Fire1New York City FC3V6,630'–––
26.4.26Major League SoccerFC Cincinnati2New York City FC0T6,762'–––
23.4.26Major League SoccerNew York City FC4DC United4U6,332'–––
12.4.26Major League SoccerInter Miami2New York City FC2U6,310'–––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
UEFA Europa LeagueLech Poznan17400005,9
Major League SoccerNew York City FC211501107,1

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMAGRRat.
Major League SoccerNew York City FC1032001016,4
AllsvenskanBK Häcken326301107,3
AllsvenskanBK Häcken31266136607,0
AllsvenskanBK Häcken32252731807,0
AllsvenskanBK Häcken19142622306,9
AllsvenskanBK Häcken2298400106,7
AllsvenskanBK Häcken429000206,8
AllsvenskanBK Häcken1020201006,7

Detaljer

Skud
2
Skud på mål
1 (50 %)
Minutter pr. mål
–
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
61
Chanceskabende afl.
1
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
1 0

Om G. Berggren

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).