Thomas Partey
Al Shabab · Midtbane

Thomas Partey

Landshold: Ghana

Thomas Partey har spillet 2 kampe i sæsonen 2026/27 for Al Shabab og scoret 0 mål og lavet 0 assists på 77 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe2
Mål0
Assists0
Rating6,9

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
25.8.26Pro LeagueAl Shabab3Al Riyadh3U7,245'–––
22.8.26Pro LeagueAl Khaleej Saihat0Al Shabab0U6,632'–––
2.6.26FriendliesWales1Ghana1U6,345'––
17.5.26La LigaRayo Vallecano2Villarreal0T6,326'–––
13.5.26La LigaVillarreal2Sevilla FC3T5,530'–––
10.5.26La LigaMallorca1Villarreal1U6,790'–––
2.5.26La LigaVillarreal5Levante1V6,916'––
26.4.26La LigaVillarreal2Celta Vigo1V–1'–––
23.4.26La LigaOviedo1Villarreal1U6,612'–––
30.3.26FriendliesTyskland2Ghana1T6,990'–––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
Pro LeagueAl Shabab27700006,9

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMAGRRat.
FriendliesGhana322100206,6
La LigaVillarreal2593000106,6
Premier LeagueArsenal35281442407,2
Premier LeagueArsenal1478800307,0
Premier LeagueArsenal33249730507,1
Premier LeagueArsenal24203221507,0
Premier LeagueArsenal24154502507,0
La LigaAtlético Madrid844610207,2
La LigaAtlético Madrid302323201207,1
La LigaAtlético Madrid32206434917,0
La LigaAtlético Madrid33237930607,1
La LigaAtlético Madrid1662912506,9
La LigaAtlético Madrid1343321306,9

Detaljer

Skud
3
Skud på mål
1 (33 %)
Minutter pr. mål
–
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
51
Chanceskabende afl.
2
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
0 0

Om Thomas Partey

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).