Nabil Fekir
Abha · Midtbane

Nabil Fekir

Nabil Fekir har spillet 7 kampe i sæsonen 2026/27 for Abha og scoret 1 mål og lavet 0 assists på 403 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe7
Mål1
Assists0
Rating7,0

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
13.9.26Pro LeagueAl Diriyah0Abha0U7,074'––
9.9.26Pro LeagueAl-Nassr2Abha1T7,790'1––
4.9.26Pro LeagueAbha0Al-Ettifaq1T6,565'–––
28.8.26Pro LeagueAl-Fayha3Abha2T6,280'–––
25.8.26Pro LeagueAbha1Al Khaleej Saihat1U7,545'–––
22.8.26Pro LeagueAl-Ahli Jeddah4Abha0T6,923'––
13.8.26Pro LeagueAbha1Al-Hazm2T7,026'–––
25.8.24La LigaDeportivo Alavés0Real Betis0U5,990'–––
15.8.24La LigaReal Betis1Girona1U7,990'–1–
19.5.24La LigaReal Betis0Real Sociedad2T8,090'––

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
Pro LeagueAbha740310207,0

Sæsonen 2024/25

TurneringKMinMAGRRat.
La LigaReal Betis218001006,9
La LigaReal Betis19104912107,1
La LigaReal Betis1596722516,8
La LigaReal Betis34280768717,3
La LigaReal Betis38307755827,0
La LigaReal Betis27226874717,2

Detaljer

Skud
9
Skud på mål
3 (33 %)
Minutter pr. mål
403
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
169
Chanceskabende afl.
11
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
2 0

Om Nabil Fekir

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).