J. Sterner
Dynamo Dresden · Forsvar

J. Sterner

J. Sterner har spillet 1 kamp i sæsonen 2026/27 for Dynamo Dresden og scoret 0 mål og lavet 1 assist på 90 minutter.

Opdateret

Tallene er fra de kampe, vi har spillerens tal fra. Den fulde profil med klubskifter og trofæer kommer senere.

Kampe1
Mål0
Assists1
Rating6,8

Kampe

DatoKampRes.RatingMinMålAss.Kort
10.10.262. BundesligaVfL Osnabrück1Dynamo Dresden1U6,890'–1
17.5.262. BundesligaDynamo Dresden2Holstein Kiel1V7,390'–––
9.5.262. BundesligaEintracht Braunschweig2Dynamo Dresden1T6,569'––
2.5.262. BundesligaDynamo Dresden11. FC Kaiserslautern0V6,990'–––
24.4.262. BundesligaFortuna Düsseldorf3Dynamo Dresden1T6,590'–––
18.4.262. BundesligaDynamo Dresden2VfL Bochum0V6,690'–––
11.4.262. Bundesliga1. FC Nürnberg0Dynamo Dresden2V6,990'–––
4.4.262. BundesligaDynamo Dresden0Hertha BSC1T6,990'–––
21.3.262. BundesligaSC Paderborn 072Dynamo Dresden1T6,990'–1–
15.3.262. BundesligaDynamo Dresden6Preußen Münster0V7,390'–1–

Hans mål

Rating pr. måned

Gennemsnitlig kampkarakter (1–10) i hver af de seneste 12 måneder.

Sæsonen 2026/27

TurneringKMinMAGRRat.
2. BundesligaDynamo Dresden19001106,8

Sæsonen 2025/26

TurneringKMinMAGRRat.
2. BundesligaDynamo Dresden17146803306,7
2. BundesligaHannover 9612100006,2
3. LigaDynamo Dresden16100411307,1
2. BundesligaHolstein Kiel1654120106,7
2. BundesligaHolstein Kiel519700006,5
2. BundesligaHolstein Kiel1449511006,6
2. BundesligaHolstein Kiel11100006,7

Detaljer

Skud
1
Skud på mål
0 (0 %)
Minutter pr. mål
–
Straffespark
0 scoret
Afleveringer
71
Chanceskabende afl.
3
Driblinger
0 af 0
Dueller vundet
0 af 0 (–)
Tacklinger
0
Erobringer
0
Frispark vundet
0
Frispark begået
0
Kort
1 0

Om J. Sterner

Rating er et gennemsnit af spillerens kampkarakterer (1–10).